Mīti par šķavām

Gana daudz esmu dzirdējis, gan pats kultivējis, tāpēc pēdējais laiks aizvērties un izstāstīt, kā ir patiesībā. Lietas, kas vienkārši nav patiesība:

  • Šķaudot nav iespējams noturēt acis vaļā. Ir cilvēki, kas var.
  • Nošķaudoties ar atvērtām acīm, tās izsprāgs no pieres. Acu iedobumi ir no kaula, nekādi nav saistīti ar elpvadiem un aiz acīm nav nekādu muskuļu, kas šķaudoties sasprindzinātos. Pat ja tā nebūtu, cilvēka acu plakstiņi nav tik izturīgi, lai varētu stāties ceļā tik spēcīgam spiedienam, kādu vajadzētu, lai acābolus izspiestu no dobumiem.
  • Šķavas ir mini-orgasms un/vai vairākas šķavas pēc kārtas spēj izraisīt orgasmu. Ja tā būtu, cilvēki, kas cieš no alerģijām, būtu vieni no laimīgākajiem pasaulē. ;) Iespējams, ka mīts ir cēlies (kā jau lielākā daļa), pārprotot no konteksta izrautu seksa terapeitistes Rutas Vesthaimeres (Ruth Westheimer) sacīto, ka “orgasms tāda pati šķava vien ir.” Patiesībā viņa teica “orgasms ir reflekss, tāpat, kā šķavas.”
  • Šķaudīšanas laikā apstājas sirds. Nē, tā ne apstājas, ne palēninās.

Dažas lietas, kas gan ir patiesas:

  • Šķaudot ir iespējams salauzt ribu.
  • Neļaujot šķavai notikt dabiskā veidā — turot ciet gan muti, gan degunu — ir iespējams pārplēst bungādiņas.

Tā kā redzi “aizšķaudīt” nav iespējams, bet dzirdi gan (ja mēģina kaut ko improvizēt).

3 Comments on “Mīti par šķavām

  1. Par to acu turēšanu vaļā – tas tika medicīniski pamatots ar to, ka lai nošķaudītos, ķermenim ir nepieciešams tik liela jauda, ka uz to brīdi tiek atslēgtas daudzas funkcijas, tai skaitā redze, līdz ar to arī automātiski acis veras ciet.

    • Nē, nav sanācis. Bet ir cilvēks tepat no LV, kam izdevās to izdarīt klepojot (http://guncha.lv/blog/?p=211, pēdējā rindkopa), un no plaušu viedokļa gan klepus, gan šķavas, domājams, “izskatās” visai līdzīgi. ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*