Pirmais pirkums Platforma Music

Nopirku. Ir cilvēki, kas sūdzas, ka 256Kb MP3 nav maksāšanas vērts, bet man liekas, ka tās ir buļļkakas. Ja vari atļauties mūzikas iekārtu, kas ļauj skaidri saklausīt atšķirību starp MP3 un CD/FLAC, tad žēlot dažus latus par augstākas kvalitātes albumu jau sāk izklausīties pēc ņirgāšanās. Manuprāt, svarīgāk ir vispār atbalstīt legālu mūzikas iegādi Internetā par, manuprāt, ļoti pieņemamām cenām, nekā mēģināt no pirmā eksperimentālā projekta izspiest maksimālu labumu par minimālu cenu.

9 Comments on “Pirmais pirkums Platforma Music

 1. Kā ar pierādījumiem tava pirkuma legalitātei? K-kad pirms dažiem mēnešiem eksperimenta dēļ nopirku Autobusa Debesīs vienu albūmu, šķiet, doremi.lv, taču nedaudz neizpratnē biju par to, ka MP3 faili nav marķēti (kaut vai tagos, “Albūms no doremi.lv”, nedz e-pastā kaut kas pavadzīmei līdzīgs “Pirkums: albūms-tāds-un-tāds, datums, summa utt.” Kā šie vīri kārto tās lietas?

 2. Pierādījumus prasi Platforma Music. Viņi man tirgo muzonu, un saka, ka viss esot čiki, es viņiem ticu. Uz e-pastu atnāca šitāds:

  Sveicināti!

  Paldies par iepirkšanos interneta veikalā platformamusic.lv. Mūzika šajā interneta servisā ir darīta pieejama ar AKKA/LAA-NCB atļauju. Saglabājiet šo pirkuma apstiprinājumu savā personīgajā dokumentācijā.

  Piekļūt dziesmām Jūs varat izmantojot sekjojošo saiti: [..]

  Thank you for purchasing from platformamusic.lv. The music has been made available by permission from AKKA/LAA-NCB. Please keep this receipt for your own records.

  Informācija par piegādātāju:
  SIA Platforma Rekords
  Reģ.Nr. 40003385402
  Adrese: Dignājas iela 2
  Rīga LV-1004, Latvija
  Tel. (+371) 67624450
  Fakss (+371) 67624453
  E-pasts: info@platformamusic.lv

  Pirkuma rēķins / Order Receipt:
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  ID / Tips / Izpildītājs / Nosaukums / Projekta kods / Daudzums / Cena
  257738 / Download album / Dzelzs Vilks / Sārtā rītausma / PMP3007 / 1 / 3.54

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Pasūtījuma ID: 257737
  Datums, laiks: 2008-09-17 13:49:52.926219
  Preču kopsumma: 3.54 Ls
  Piegādes izmaksas: 0 Ls
  Kopā bez PVN: 3 Ls
  PVN: 0.54 Ls
  Kopā: 3.54 Ls
  Apmaksas veids: Hansabankas Hanzanet
  Apmakāts: Jā

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Vārds: Mārtiņš
  Uzvārds: Osis
  Valsts: Latvija
  Pilsēta: Rīga
  Adrese: (netiek izpausta)
  Pasta indekss: (netiek izpausts)
  Telefons:
  Epasts: [..]
  Vēlamais piegādes laiks:
  Piezīmes:

  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
  Kompānijas nosaukums:
  PVN Nr.:
  Juridiskā adrese:
  Konta Nr.:

  Plus standarta fūteris ar legālajām atmazkām.

 3. O, šitais jau ir kaut kas vērā ņemams, +/- tas, ko es gribēju toreiz. :) Vēl viens šīs lapas pluss ir iespēja normāli visu noklausīties turpat uz vietas.
  Mīnuss – tas pats, kas tur – vai nu mana gaume ir pārāk specifiska, vai piedāvājums šaurs, bet rodas tukšuma sajūta, ka tur nekā daudz nava. :)

 4. Nu, tas jau cits jautājums, cik aktīvi Platforma dzenā māksliniekus un cik labprāt viņi dod MP3. :) Bet, ja nu kaut ko uzej, nopērc! Lai redz, ka tādām lietām ir nākotne. :)

 5. Interesanti, kuram gan Tev kā privātpersonai varētu nākties atskaitīties par savas mūzikas kolekcijas likumīgumu?

 6. Vienkārši modelēju situācijas par to, kas varētu notikt pēc tam, kad cilvēkam pie durvīm piezvana policija, parāda orderi un savāc datoru :) Un tad ir jautājums, vai viņi lietotāju var saukt pie atbildības, ja datorā ir mūzika, filmas un programmas, par kā iegādi lietotājam nav atbilstošu dokumentu (Vai man pēc programmu vai mūzikas failu vai kā cita iegādes ir nepieciešams glabāt pirkumu apliecinošus dokumentus un, ja jā, tad cik ilgi?).

 7. niitro, par ar autortiesībām aizsargātu darbu glabāšanu neviens tev nevar piekasīties, jo ir gandrīz neiespējami pierādīt, ka tu to esi ieguvis negodīgā ceļā (plus vēl autortiesību pārkāpums ir civillieta, uz kā pamata, cik zinu, kratīšanas orderi vispār nevar dabūt, bet varu kļūdīties). Man gribētos teikt, ka tā būs vienmēr, jo nav iespējams noteikt, vai tava kopija ir legāla vai nē, nepieņemot a priori, ka tu esi to nospēris un pieprasot pierādījumus par pretējo, kas ir pretrunā ar nevainības prezumciju (vai kā nu to sauc). Diemžēl datu nesēju nodoklis reāli parāda, ka dzīvē nevainības prezumcijai var būt izņēmumi. :(

  Kratīšanas orderi dabūt un datoru var savākt, ja tu nodarbojies ar nelegālu biznesu, izmantojot ar autortiesībām aizsargātus darbus. Pašu var paņemt pie dziesmas par autordarbu izplatīšanu (upload). Tas, kas tev vienkārši stāv mājās a priori ir tavs, un ar dažiem izņēmumiem (ieroči, u.tml.) tev par to nevienam nav jāatskaitās. Jurists gan neesmu, tā kā garantēt neko nevaru, bet šobrīd tāda ir mana izpratne par situāciju.

 8. Nu cik man zinams, tad abi Mp3 tirgotaji tirgu ir jau vairak ka 10 gadus un tagad apsuabit vinu legalitati ir mazliet mulkigi. Ir daudzi citi, par kuriem deretu apspriesties, kaut vai zvanu melodiju tirgotaji, bet pa manam nan MicRec gan Platforma jua nu nevar sudzeties par legalu izcelsmi, jo uz viniem jau skatas kaa ar palielinamo stiklu. Un man ar gribas abiem palizdet, nevis meklet kur vinji paklups. Jo manuprat taa ka shos internetaa nevienus neapzog. katru dienu bez maksas un bez jebkadiem chekiem un nodokliem kachaa un kachaa! kan nav slinkums. bet shie vel njem un iegulda LV muzikas ierakstos un promotion. taa, ka redzu tikai positive.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*