Perspektīva

Viena zoba lokālās anestēzijas efektivitāti zobārsta darbības laikā labi ļauj novērtēt attāli sāpju uzliesmojumi plecā.

Paldies arī visādi citādi jaukajai zobārstei Z. Baltiņai (Zobārstniecība “Možums”) par pilno (papildus?) devu, jo, kā rādās, man ir paaugstināta pretestība pret anestēziju un pretsāpju līdzekļiem, bet pazemināta — pret sāpēm. :(

Kāda zobam saistība ar plecu? Zobu, tāpat kā muguras un daudzas citas sāpes, bieži “staro” — jo spēcīgākas sāpes vienā punktā, jo lielākā attālumā tās var sajust. Piemēram, viena zoba sāpes var mainfestēties kā vairāku zobu, vai pat “tikt” līdz ausij, muguras lejasdaļas sāpes var “izplesties” uz ribām, u.tml. Un tas nenozīmē, ka obligāti izplatās arī sāpju cēlonis.

3 Comments on “Perspektīva

  1. Heh, ar šo stāstu laikam radu drusku kļūdainu priekšstatu (arī dzīvajā). :) Patiesībā pasākums bija pat ļoti OK, līdzjūtību varētu izteikt (nepelnīti, pats vainīgs) par tām divām nedēļām, ko es dzīvojos ar ikvakara zobu sāpēm un domu “varbūt pāries”. >.< Zobārsta kabinetā bija tāds dažu sekunžu “uzliesmojums”, kamēr atvēra zobu, lai ar anestēziju tiktu klāt pa tiešo nervam. Atlikušo pusstundu pavadīju filozofiskās pārdomās. :) Vēl pozitīvāku to visu padara fakts, ka es biju (kļūdaini) sagatavojies uz (cita) zoba izraušanu, kas arī bija galvenais iemesls, kāpēc tik ilgi kavējos.

    Un “Awake” atgādināja kolēģes stāstīto — anestēzija gan augš-, gan apakšzobos var diezgan reāli uz laiku atbrīvot no spējas runāt.

  2. Heh, man zobi nav sāpējuši jau seeeeeeeen. Daži pat bija cauri, bet par laimi nesāpēja :)

    Es, savukārt, dzīvojos šiten. Nav gan tik tuvu Tavam darbam kā možums :) Nupatkā visus savus zobus izlaboju. Dārgi gan mūsdienās zobārsti, darba veselības aprošināšana ir zelta vērtē :)))

    http://1188.interinfo.lv/index.php?popup=1&lang=1&fEASY=vecpilsetas%20zobarstnieciba&clid=15904&high=vecpilsetas+zobarstnieciba&ref=%2Findex.php%3Ffmode%3Deasy%26fSearch%3D1%26srt%3Dnone%26serno%3D1%26sid%3D%26lang%3D1%26fPage%3D1%26fHeading%3D%26fEASY%3Dvecpils%25C4%2593tas%2Bzob%25C4%2581rstniec%25C4%25ABba%26raj%3D%26newsl%3D0%26image.x%3D0%26image.y%3D0#info

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*