MoDo:Emuārs

Cilvēka daba visā tās pilnīgi sajātajā skaistumā.
May 17, 2012

Mūziķi AKKA/LAA maksā divreiz

Ja nu kādam vēl šķita, ka AKKA/LAA u.c. saukšana par “mafiju” un “reketu” ir kaut kāda metafora, pārspīlējums vai tēlains izteiciens. Ir šādi — AKKA/LAA iekasē par VISIEM autoriem. Vietējiem, ārzemniekiem, ar līgumiem, bez. No exceptions. Ja tas publiski skan, viņiem par to pienākas. Savukārt paši autori naudu no viņiem saņem TIKAI tad, ja ir noslēguši līgumu ar AKKA/LAA pieteikušies. Der piebilst, ka, jo vairāk autoru noslēdz šādu līgumu, jo lielāka leģitimitāte un “svars” panākt vēl vairāk sev izdevīgas likumu izmaiņas šai organizācijai būs.

Tātad, ja tu esi mūziķis, kuram ir arī, piemēram, kāds bārs vai restorāns (nāk prātā, piemēram, Luijs Fonteins), nenoslēdzot līgumu ar AKKA/LAA, bet atskaņojot savu mūziku savā bārā, NO TEVIS VAR IEKASĒT NODEVU PAR TO, KA TU UN TAVI KLIENTI KLAUSĀS TAVU PAŠA RADĪTO MŪZIKU. Padomā par to mazliet. Tas ir tas, ko pieļauj pašreizējie autortiesību likumi un to AKKA/LAA interpretācija. Vienīgais veids no tā izvairīties, ir oficiāli un rakstiski atbalstīt AKKA/LAA, ar savu parakstu uz līguma vairojot viņu “pārstāvēto” autoru skaitu.

Tātad — AKKA/LAA pelna ar PILNĪGI VISU AUTORU mūzikas publisko atskaņošanu. Punkts. AUTORIEM PĀR TO NAV VARAS. Likumīgi publiski atskaņot mūziku, nemaksājot AKKA/LAA, NAV IESPĒJAMS. Arī tad, ja atskaņotā mūzika ir 100% legāla un bezmaksas.

Un Milgrāve vēl atļaujas paust sašutumu, ka sabiedrība uzskata autoru pārstāvjus par alkatīgiem mantraušiem, nevis cēlajiem radošo dvēseļu sargiem no ļaunajiem pirātiem.

P.S. Nav ne jausmas, kāpēc, bet tas laikam tā skaitās kruti, tāpēc atzīšos arī es — no latviešiem klausos tikai Kasparu Dimiteru, kura dziesmas visas par velti ir pieejamas krustaskola.lv un vienu Dzelzs vilka albumu, ko kaut kad nopirku platforma.lv (tagad tā uzreiz pat neatceros nosaukumu). Latviešu daiļradi kauj nevis pirāti, bet iespēja atklāt jaunu, interesantu mūziku un to ērti iegādāties un lietot (skat. iepriekšējo ierakstu).

2 Comments to “Mūziķi AKKA/LAA maksā divreiz”

Leave a CommentSwitch to our desktop site